Poslední aktuality

Nejbližší události

Fotogalerie

Jste spokojeni se službami poskytovanými v IC?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Údolí řeky Doubravy

Pozvánka na 3. Konferenci národních geoparků

Národní geopark Železné hory, Rada národních geoparků, město Chrudim a Regionální muzeum v Chrudimi Vás srdečně zvou na v pořadí již
3. ročník Konference národních geoparků
21. – 24. května 2015 Chrudim, Národní geopark Železné hory

Každoročně konaná konference národních geoparků si klade za cíl umožnit setkání jednotlivých představitelů národních, kandidátských i vznikajících geoparků, Rady národních geoparků, zástupců místních samospráv, odborné veřejnosti i zainteresovaných subjektů působících na územích jednotlivých
geoparků.

Konference zároveň otevírá prostor k diskuzi nad vybranými tématy týkajícími se poslání a aktivit geoparků, k prezentaci a sdílení nových zkušeností, vzájemné čerpání inspirace a k vytvoření případné budoucí spolupráce.

Tématem 3. ročníku konference bude:
Interpretace geověd v praxi
Hlavním cílem 3. ročníku konference je ukázat dobré příklady prezentace geovědních poznatků široké veřejnosti, skupinám i jednotlivcům.

Program konference bude postupně rozdělen na následující
tematické okruhy:
Prezentace geověd v plenéru
Jednou z nejčastějších forem propagace geologie je tvorba naučných stezek, geologických expozic, bodových panelů či jiných atraktivit, které jsou cílené převážně na běžného turistu. Tradiční i netradiční způsoby prezentace představí právě tato sekce.

Vzdělávání v geovědách
Tato sekce představí možnosti prezentace geovědní problematiky v rámci vzdělávacích programů pro různé věkové i vzdělanostní skupiny.

Spolupráce s místními aktéry s důrazem na „geoprodukty“

Jakým způsobem lze aplikovat geologii na zdánlivě nepodobná témata, jakými jsou gastronomie, kultura a další? To si klade za cíl prezentovat závěrečná sekce.