Poslední aktuality

Nejbližší události

Fotogalerie

Jste spokojeni se službami poskytovanými v IC?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Údolí řeky Doubravy

Tipy na výlety

Městské muzeum

Městské muzeum

Telefon: 569 623 293
E-mail: rozhon@cekus.eu, pruvodce@cekus.eu
Web: www.cekus.eu
Vzdálenost: Riegrova 1, 583 01 Chotěboř
Adresa:

Muzeum i zámecký park jsou od 1. ledna 2020 pro veřejnost uzavřeny.

Raně barokní zámek italského typu nechal postavit hrabě Vilém Leopold Kinský na počátku 18. století na místě gotické tvrze. Zámek byl upravován v 19. století a po požáru v roce 1927. Od roku 1952 je zde sídlo Městského muzea.

Zámek je obklopen patnáctihektarovým anglickým parkem.  Současnými vlastníky zámku je rodina Dobrzenských z Dobrzenic, kteří zde sídlili od roku 1836.

 

 

 

Údolí řeky Doubravy

Údolí řeky Doubravy

Vzdálenost: cca 2,5 km od Chotěboře
Adresa: Hamry 494, 583 01 Chotěboř, Czech Republic  mapa 

4,5 km dlouhá naučná stezka vás zavede do jednoho z nejromantičtějších údolí. Řeka Doubrava protéká kaňonovitým zalesněným údolím a vytváří malebná zákoutí. Naleznete zde skalní věže (Čertův stolek), vodopád, obří hrnec, kamenné moře, skalnatý ostroh Sokolohrady… Od rozcestníku na chotěbořském náměstí se vydejte po červené. Stezku nelze projet na kole ani s kočárkem.

Socha čerta

Socha čerta

Adresa: F. X. Šaldy 543, 583 01 Chotěboř, Czechia  mapa 

Tři metry vysoká a deset tun vážící betonová plastika čerta autora Michala Olšiaka se nachází v pruhu zeleně v ulici F. X. Šaldy. Socha připomínající pověst Čertův stolek je zde umístěna od prosince roku 2013.

Zámek Maleč

Zámek Maleč

Telefon: 605 354 536
E-mail: info@zamekmalec.cz
Web: www.zamekmalec.cz
Vzdálenost: 8 km
Adresa: Maleč 1  mapa 

Malečský zámek byl 40 let letním sídlem jednoho z nejvýznamnějších českých politiků 19.století F. L. Riegra a posledních 14 let svého plodného života i zázemím jeho tchána Otce národa Františka Palackého.

Zcela nová expozice představuje život a dílo F. L. Riegra a F. Palackého, kteří významně přispěli k emancipaci a rozvoji českého národa. Z výsledků jejich mnohaletého úsilí pak mohli těžit zakladatelé moderního československého státu v roce 1918.

Prohlídka expozice je s audiodoprovodem náročného odborného textu historika a předního znalce 19. století profesora Jiřího Štaifa z Univerzity Karlovy.

Otevřeno: červen – září – sobota a neděle 10 – 17 hodin, prohlídky v každou celou hodinu, poslední prohlídka začíná v 16 hodin, po telefonické dohodě pro skupiny i v týdnu

(Cyklo)turistické trasy mikroregionu Podoubraví a okolí

Adresa:

Dalších 12 (cyklo)turistických tras vedoucích mikroregionem Podoubraví. Turistické i cykloturistické trasy prochází přes historické i přírodní památky nacházející se v mikroregionu Podoubraví a jeho okolí. Jendotlivé trasy jsou vyznačeny v přiložené mapě.

OD LESA

OD LESA

Web: http://www.livetouring.com/cs/track/chotebor-naucnou-stezkou-udoli-reky-doubravy
Vzdálenost: 8,7 km
Adresa:

Trasa začíná u informačního centra v Chotěboři, odkud vyjdeme směrem na Libickou Lhotku. Z Libické Lhotky si uděláme terénní okruh přes “Slavíkovu louku” a zamíříme zpět do Chotěboře nebo k začátku naučné stezky v Údolí Doubravy místu zvanému Horní mlýn. Naučná stezka je dlouhá 4,5 km a vede podél toku Doubravy, která zde vytváří čarokrásné přírodní scenérie. Naše kamera vás zavede až k rozcestí “Točitý vír”. Odtud se již musíte o kráse přírody přesvědčit na vlastní oči, což znamená přijet na výlet do Chotěboře.

Na naučnou stezku se dá nastoupit i z jejího konce v obci Bílek.

Zobrazte si VIDEOTRASU

ZA VODOU

ZA VODOU

Web: www.livetouring.com/cs/track/chotebor-trasa-za-vodou
Vzdálenost: 13,4 km
Adresa:

Nenáročný výlet můžeme absolvovat pěšky, ale dá se projet i na kole. Cestou narazíme na památnou lípu u bývalého Břevnického mlýna, osvěžíme se u Břevnické studánky a projdeme se kolem Břevnické přehrady. Přes soustavu rybníků Kacíře: Křivolaký, Kumpánek, Třasánek, Kacíř a Kadeřávek se dostaneme zpět k hlavní silnici do Chotěboře. Ještě než se vyjde na hlavní komunikaci, je možné v porostu vlevo zajít k „Tůním“ s povalovým chodníčkem a naučnou tabulí, po pravé ruce je možno vidět Pivovar Chotěboř. Poté pokračovat vpravo, přes silnici přejít v místě u podniku Alka, je tam průsek do lesa a je vidět nechráněný železniční přejezd. Přijde se k hájence, od které je značená modrá turistická značka, která vede až na náměstí.

Zobrazte si VIDEOTRASU.

Pivovar Chotěboř s.r.o.

Pivovar Chotěboř s.r.o.

Telefon: 569 431 992
E-mail: info@pivovarchotebor.cz
Web: www.pivovarchotebor.cz
Adresa: Průmyslová 1755, Chotěboř  mapa 

Držitel značky “VYSOČINA regionální produkt”. Prohlídky pro skupinu 5 – 20 osob, nutná předběžná rezervace e-mailem, cena od 100 Kč/os.

Lahvové pivo je možné zakoupit v prodejnách:

COOP DISKONT, Na Chmelnici 1664, otevřeno Po – Čt 6:00-18:00, Pá 6:00-19:00, So 6:00-12:00, Ne 8:00-18:00,

tel. 569 623 084

OD DOUBRAVKA, Krále Jana 1333, otevřeno Po – Pá 6:00 – 18:00, So 6:00 – 12:00, Ne 7:30 – 11:30,

tel. 569 624 565

Čerpací stanice Adam, Sokolohradská 1712, tel. 604 507 930 – prodej dárkového a sudového piva

Dřevokov Škaryd, Sokolohradská 1678, otevřeno Po – Pá 6:00 – 16:00

tel. 569 641 309. Prodej lahvového i sudového piva.

Sudové pivo lze zakoupit v pivovaru Po – Pá 9:00 – 13:00

Zájemci o čepované pivo mohou v Chotěboři navštívit několik restaurací, např. hospůdku  Niklovnu, hospodu U Pešků, Hotel Vysočina, Thang long restauraci, restauraci U Nádraží, hospůdku V Aréně, nebo výčep na fotbalovém stadionu.

Tůně u Chotěboře

Tůně u Chotěboře

Adresa: Sokolohradská, Chotěboř  mapa 

Zajímavá lokalita se nachází na okraji Chotěboře směrem na Ždírec nad Doubravou. Je zde pestrá vegetace, které dominují rozmanitá jezírka. Kromě jiných živočichů se zde vyskytuje vzácný a přísně chráněný obojživelník čolek velký. Pro návštěvníky jsou zde vybudovány chodníčky a informační tabule.