Poslední aktuality

Nejbližší události

Fotogalerie

Jste spokojeni se službami poskytovanými v IC?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Údolí řeky Doubravy

Turistika mikroregionu Podoubraví

(Cyklo)turistiké trasy mikroregionu Podoubraví

Bakalářská práce – Markéta Vaňková
Masarykova Univerzita

PŘEHLEDOVÁ MAPA

Cyklotrasy


1.  ŽELEZNÉ HORY (okolo Seče a zpět) – Stezka vás provede okolím Doubravy až k Seči, do povodí Chrudimky, okolo ní a zpět.
Délka 47 km, start a cíl v Chotěboři.
MAPA

2.  Z KOČIČÍHO HRÁDKU K CHOTĚBOŘSKÉMU ZÁMKU – Po cestě poznáme okolí Slatiňan a přilehlý les plný dobrodružství. Podél Chrudimky se dostaneme až na zámek Nasavrky a odtud přes Železné Hory do Chotěboře
Délka 44 km, start ve Slatiňanech, cíl v Chotěboři .
MAPA

3.  PO SOCHÁCH MICHALA OLŠIAKA  –Tato cesta Vás provede po krásných místech okolí řeky Sázavy a Doubravy. Po celé délce trasy Vás budou doprovázet jedinečné betonové sochy z rukou umělce, malíře a sochaře Olšiaka. Pro zkrácení se ráno popojede vlakem do Ždírce n. D.
Délka 80/45 km, Start v Havlíčkově Brodě, cíl v Chotěboři.
MAPA 1          MAPA 2

4.  SOCHY MICHALA OLŠIAKA ETAPOVĚPřipravuje se
MAPA 1E         MAPA 2E         MAPA 3E

5.  Z KUTNÉ HORY DO CHOTĚBOŘE – Trasa začíná u chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, pokračuje centrem města, dál okolo rozhledny Kaňk poblíž stejnojmenné národní přírodní památky, a ven z města, na zámek Kačina. Odtud pak pokračujeme do Žehušic. Od obory k oboře, do Žlebů. A odtud podél Doubravy přes vodní nádrž Pařížov zpět do Chotěboře.
Délka 68 km, start v Kutné Hoře, cíl v Chotěboři.
MAPA 1          MAPA 2

6.  STŘEDEM ČESKÉ REPUBLIKYPřipravuje se
MAPA

7.  VÝHLED Z HOR a LOCHNESKA – Dva kratší výlety. První nás dovede kolem přehrady do Rozsochatce k rybníku u Zálesí s bájnou Lochneskou a přes Boučí zpět. Druhý nás zavede přes Štikov a Zlatou louku do Ždírce nad Doubravou a poklidnější trasou přes Sopoty zpět do Chotěboře..
Délky 24 a 33 km, start a cíl v Chotěboři.
MAPA

8.  ZA PÝCHOU DOUBRAVY – Cesta lemuje hranice Železných hor a prochází v těsné blízkosti Železných hor. Podél řeky dojedeme až k vodní nádrži Pařížov a odtud můžeme pokračovat do Třemošnice nebo do Žlebů, a nebo pokračovat zpět po vyznačené cestě, a přes Uhelnou Příbram se vrátit zpět do Chotěboře.
Délka 41 km, start a cíl v Chotěboři.
MAPA

9.  RYBNÍK ŘEKA a TAJEMNÝ RONOVEC – Další 2 kratší trasy se startem a cílem v Chotěboři. V průběhu první trasy navštívíme zbytky hradu Ronovec, druhá trasa nás dovede k rybníku Řeka přes Ranské lesy s Ranskými jezírky a zpět do Chotěboře.
Délky  32 a 39 km, start a cíl v Chotěboři.

10.  JIŘÍKOVSKÝ KAPR a LESEM DO LIBICE – Trasa A vede po málo frekventovaných komunikacích. U Jilmu odbočuje na Jiříkov, prochází malebnou krajinou až k Jiříkovskému potoku. Odtud se trasa vrací přes Nejepín zpět do Chotěboře. Trasa B nás vede lesními a polními cestami do Libice nad Doubravou a po silnici přes Sokolovce zpět do Chotěboře.
Délky 25 a 12 km, start a cíl v Chotěboři.
MAPA

Turistické trasy


T1  ÚDOLÍM DOUBRAVY – Trasa A je pěším výletem do Údolí Doubravy. Pokud máte Doubravu již prochozenou, nabízí se trasa B začínající v Sobiňově v PR Nivě Doubravy a pokračující přes Zlatou louku až na Štikov a zpět do Chotěboře
Délka 19 a 19 km, start v Chotěboři / Sobiňově, cíl v Chotěboři.
MAPA

T2  ZA KLENOTY DOUBRAVY – Čtyřdenní putování údolím řeky Doubravy nás provede od jejích pramenů v okolí obce Radostín až k jejímu ústí do Labe v blízkosti Záboří nad Labem.
Délka 88 km, start v Karlov, Skalka, cíl v Záboří nad Labem (denní cíle v okolí Chotěboře, Třemošnice a Žehušic).
MAPA 1          MAPA 2          MAPA 3          MAPA 4


Je povoleno volné nekomerční užití map s licencí CC – BY – NC – SA